Polská graffiti a streetartová scéna odpovídá svou velikostí nejen geografické rozloze, ale také hraniční blízkosti se zeměmi západní Evropy, které se staly v 80. letech prvními mekkami pouličního umění poté, co se přesunulo přes oceán. Polští badatelé a galerie, které se tématu urban artu dlouhodobě věnují, mají scénu pečlivě zdokumentovanou a podporují ji všemi možnými směry. Mezi nejznámější festival na toto téma na sever od našich hranic patří Outline Color Festiwal, založený ve městě bývalých textilních továren Łodz. Velké a holé industriální fasády domů neutěšených čtvrtí města uvítaly s otevřenou náručí velkoformátové malby místních i zahraničních writerů a staly se tak neustále se rozšiřující galerií pod širým nebem.

Výběr polských umělců (s částí z nichž se české publikum setkalo již na mezinárodním festivalu NAMES (2008) či výstavě Městem posedlí (2011), obě organizované Trafačkou) tak po putování od Berlína přes Paříz a Stockholm usídlí na letní měsíce v Praze, v Trafo Gallery. K výstavě bude uspořádán graffiti jam a k realizaci několika legálních muralů v ulicích Prahy.

Vystavující: Chazme / Czarnobyl / Etam Cru / Kamil Kuzko / Monstfur / M-City / Nawer / Finer / Sainer / Sepe / Zbiok

Ve spolupráci s Europejska Fundacja Kultury Miejskiej (European Foundation for Urban Culture), Institutem Adama Mickiewicze, Brain Damage Gallery a Polským institutem v Praze.

Video