Bio

Blanka se pohybuje v oblasti výtvarného umění od dětství. Její oba rodiče učili na turnovské SUPŠ, studia ji dovedla k oboru Arts Managementu v oblasti muzeí a galerií a první pracovní zkušenosti absolvovala v Odboru umění a knihoven MK ČR původně jako referent, následně jako ředitelka. Po čtyřech letech odešla do Oddělení komunikace s veřejnosti na pražské AVU, kde po dobu 14 let připravovala diplomantské výstavy, vedla Galerii AVU, věnovala se fundraisingové a publikační činnosti.

V roce 2007 založila spolu s Janem Kalábem, Jakubem Neprašem a Michalem Cimalou Spolek Trafačka v bývalé vysočanské elektrostanici a od té doby vedla alternativní galerii, kde se za dobu osmileté činnosti uskutečnilo na 200 akcí pro veřejnost, vzniklo 35 uměleckých ateliérů a tato platforma se stala základem pro vznik soukromé Trafo Gallery v roce 2016 v Holešovické tržnici.

„Umění a různorodá netradiční společnost, která ho obklopuje, je pro mě přirozenou součástí života už od dětství a bez jeho energie, fantazie a poselství si bytí nedokážu představit. Když se ale jednou za čas uměním předávkuji a tím myslím i knížky, hudbu nebo film, utíkám do přírody a ke sportu.“